Поки постраждалі чекають на протези у США, житлом, їжею та всім необхідним їх забезпечують місцеві волонтери

"Я у ЗСУ з 1 березня 2021 року. Ми стояли біля Мар'янки на Донеччині. І коли почалася війна, ми там же й залишалися. Ми були з побратимами в одному окопі та були на обороні села. Якоїсь миті було мовчання і я чув "вихід" і через секунд 5-6 був "прихід" і прямо в окоп", - розповідає військовий.

Допомагають військовим і цивільним: як працює програма з протезування українців за кордоном (Відео)

21-річний Данило - пригадує, як втратив на передовій обидві ноги. Нині дякує Богу, що лишився живий. Після кількох операцій та реабілітації він дізнався про програму протезування від американського фонду "Protez foundation". Хлопець заповнив анкету і вже за тиждень отримав дзвінок зі Сполучених Штатів Америки. Телефонував Юрій - один із засновників організації, що займається протезуванням українців, які постраждали від російської агресії. Юрій повідомив, що Данило потрапив до першої хвилі протезування.

"Коли почалася війна, то, звичайно ж, перша думка була: "Як ми можемо допомогти тут українцям". Оскільки у нас є майданчик для цього та можливості, то ми, звичайно, розпочали цей проект. Кожен може зайти, військовослужбовець чи цивільний, та заповнити анкету. Але ми маємо одне правило: ми дітей приймаємо без черги. Потім іде категорія військових. Якщо це якийсь офіцер, який хоче повернутися далі навчати чи воювати, то, звичайно, ми його теж приймаємо без черги. Потім йдуть військові та цивільні", - пояснює президент фонду "Protez foundation" Юрій Арошідзе.

Поки постраждалі від російської агресії українці чекають на протези у США, житлом, їжею та всім необхідним їх забезпечують місцеві волонтери. Приміром, Данило нині живе у будинку Юрія.

"У нас дуже велика ком'юніті. Люди готові допомагати і ми селимо в будини. Тобто, для солдатів це і спілкування та підтримка, і кудись з'їздять вони. На цей час у нас 5 військових, 2 дітей та 2 цивільних", - повідомляє Юрій Арошідзе.

Ще один яскравий приклад, як міжнародні організації допомагають постраждалим українцям - родина Степаненків. Мама і донька – Наталя та Яна - втратили ноги через обстріл вокзалу у Краматорську. Після кількамісячної підготовки до протезування у львівській лікарні Святого Миколая вони так само, як і Данило, поїхали до США. Але допомагає їм вже інша організація - The Right to Walk Foundation.

Там вони вже отримали протези і нині вчаться ходити. Про майбутнє вже фантазує і Данило, який також нещодавно отримав протези.

"З цими протезами можна все, що хочеш робити. Тобто далі вести активний спосіб життя. Тим паче дали й бігальні протези. Я хотів би в якийсь паралімпійський спорт піти. Завжди хотів бути водієм. Я в армії був водієм і хочу далі купити машину і таксувати або далекобійником бути.  Мені ж тільки 21 рік, я ж не буду все життя на пенсії сидіти", - наголошує боєць Данило.

Тож Данило після реабілітації планує якнайшвидше повернутися додому. Незабаром до України вирушить і сім'я Степаненків, а наступне протезування Яни проведуть уже у Львові.

Юрій Пугач та Олексій Іванченков, "5 канал".

Як повідомляв 5.UA, вранці 24 лютого росія розпочала повномасштабну війну проти України. По кількох військових об'єктах у Києві, Харкові та Дніпрі були завдані ракетні удари, а війська рф перейшли кордон під Харковом.

ЗСУ, всі спеціальні та силові служби держави були підняті за тривогою. Ворог почав інтенсивні обстріли підрозділів ЗСУ на сході – українська армія дає відсіч російським військам. В екстреному режимі працює Рада національної безпеки й оборони. Запроваджено воєнний стан. Україна офіційно направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Джерело