Україна залишається непереможною в жіночих дисциплінах артистичного плавання на водному Євро.

Україна всьоме виборола "золото" на чемпіонаті Європи-2022 з водних видів спорту, що триває у столиці Італії Римі. В останній змагальний день артистичного плавання Марина та Владислава Алексіїви стали чемпіонками Європи в технічній програмі серед жіночих дуетів.

До свого завершального виступу в парі на цьому чемпіонаті сестри підходили у статусі чемпіонок Європи в довільній програмі та дворазових віцечемпіонок світу в дуеті.

Марина та Владислава Алексіїви принесли Україні сьоме

Змагання в технічному дуеті проходили без кваліфікації, тож у фіналі взяли участь 19 пар. Українки виконали програму на 92.8538 бала, випередивши свій фінальний результат на чемпіонаті світу (91.8617). Ця оцінка стала найвищою та принесла Марині й Владиславі вже друге "золото" в дуеті за кар'єру.

Як і в довільній програмі, друге місце посіли австрійки Анна-Марія та Ейріні-Маріна Александрі, а "бронзу" здобули італійки Лінда Черруті та Констанца Ферро.

Чемпіонат Європи з водних видів спорту-2022. Артистичне плавання. Технічний дует Марина Алексіїва / Владислава Алексіїва (Україна) 92.8538 Анна-Марія Александрі / Ейріні-Маріна Александрі (Австрія) 91.9852 Лінда Черруті / Констанца Ферро (Італія) 90.3577 Читайте також: Два "золота" та рекорд. Результати України у четвертий змагальний день Євро з водних видів спорту Що означає перемога Алексіївих Для України це перше в історії "золото" в технічному дуеті й загалом лише друга перемога в парній дисципліні на чемпіонаті Європи. Дебютний титул цього ж року завоювали ті самі Алексіїви: у довільній програмі. Це вже восьмий чемпіонат Європи поспіль (з 2008 року), де українки фінішують у призах у . Для Алексіївих це дев'яте "золото" чемпіонату Європи, друге – саме в дуетах, та загалом 12-та медаль такого рівня в кар'єрі. Усі медалі України на ЧЄ-2022 з водних видів спорту Артистичне плавання "Золото": команда ( технічна програма + гайлайт + комбінація), Марта Фєдіна (соло, технічна та довільна програми), Марина та Владислава Алексіїви (дует, технічна та довільна програми) Читайте також: Україна завоювала шосте "золото" в артистичному плаванні на чемпіонаті Європи-2022 Хто такі Марина та Владислава Алексіїви 21-річні артистичні плавчині, які представляють Харківську область. Бронзові призерки Олімпійських ігор-2020 у команді. Триразові чемпіонки світу в команді. Загалом мають 11 медалей світових першостей, зокрема два "срібла" в дуеті на ЧС-2022. Уже дев'ятиразові чемпіонки Європи (2018-2022). Наступні фінали ЧЄ-2022 з артистичного плавання Понеділок, 15 серпня. 12:00 – Змішані дуети. Технічна програма Понеділок, 15 серпня. 16:00 – Команда. Довільна програма Читайте також: Марта Фєдіна принесла Україні п'яте "золото" чемпіонату Європи-2022 у артистичному плаванні

Джерело