Понад 20 загиблих витягли з-під завалів зруйнованого торгового центру у Кременчуці, куди 27 червня влучила російська ракета. Про це під час брифінгу повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко. Однак, впізнати тіла деяких загиблих не можуть через те, що вони сильно обгоріли. За добу рятувальникам вдалося розібрати понад 60 відсотків завалів будівлі.

За допомогою автомобільного крану рятувальники та комунальники прибирають завали зруйнованого торгового центру у Кременчуці. Сюди 27 червня влучила російська ракета. За добу до розбирання уламків залучили понад тисячу надзвичайників.

"Залишилося ще в кінці (будівлі – ред.) ділянка певна і ліворуч, збоку. І зараз там розчищають і конструкції, і залишки матеріалів, і залишки товару наші рятувальники", — розповів пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.

Наслідки обстрілу ТЦ у Кременчуці: що відомо за добу після удару

А поруч зі зруйнованою будівлею місцеві зносять квіти, лампадки та іграшки.

"Я 4,5 роки до початку війни працювала помічником-менчандайзером в магазині "Сільпо", який знаходився у цьому торговельному центрі. Знала багато людей особисто. На даний момент ми не знаємо про їхню долю. Може, дасть Бог, вижили", — говорить кременчуківка Катерина.

Впізнати тіла деяких загиблих не можуть через те, що вони сильно обгоріли. На їх ідентифікацію потрібно кілька днів.

"Сюди виїхала спеціальна криміналістична лабораторія, яка передана нам для розслідування воєнних злочинів нашими міжнародними партнерами. Ця лабораторія дозволить на місці приступити до ідентифікацію. Родичі загиблих здадуть свої зразки ДНК, можна буде встановити, хто саме є серед загиблих", — розповідає міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

У торговий центр влучила ракета, яку випустили з Курської області Росії.

"Швидкість ракет величезна – 3 тисячі кілометрів на годину, і це надзвичайно складна ціль для наших засобів ППО, власне тому їх збити дуже важко", — говорить речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

"Ніякого свисту не було. Коли раніше пролітали ракети, був сильний свист. Цього разу ніякого звуку не було. Я почула сильний вибух. Пішла із робочого місця", — каже кременчуківка Ірина.

Ще одна ракета потрапила на територію "Кременчуцького заводу дорожніх машин" – "Кредмаш".

"Ми працювали на "воєнку", але це було в радянські часи, понад 30 років тому. Підприємству взагалі 150 років. Це колись було чавунно-ливарне підприємство, яке виробляло запчастини до сільськогосподарської техніки", — розповідає керівник підприємства Кременчуцький завод дорожніх машин "Кредмаш" Микола Данилейко.

Справу щодо влучання ракет розслідують як порушення законів та звичаїв війни за яке передбачене позбавленням волі на строк до 15 років або довічне позбавлення волі.

"Під час досудового розслідування за фактом обстрілів торгового центру з боку Російської Федерації, досліджується також питання халатного ставлення до виконання своїх службових обов’язків керівництва даного закладу стосовно їх дій після отримання сповіщення про тривогу. На них покладений обов’язок на час тривоги припинити діяльність торгового центру і відновити таку діяльність після закінчення повітряної тривоги", — говорить керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній.

У разі, якщо вину службових осіб торгового центру доведуть, їх можуть позбавити волі на строк до 5 років.

Читайте також:

Пошкодження кісток та ампутація: що відомо про стан травмованих внаслідок обстрілу ТЦ у Кременчуці

Джерело