Полтавські виші розпочали реєстрацію на вступні тести для охочих вчитися на магістратурі. Цього року традиційні випробування скасували через війну, а замість них призначили магістерський тест навчальної компетентності та магістерський комплексний тест, розповіла Суспільному відповідальна за проведення освітніх оцінювань у регіоні Наталія Барболіна.

У Полтавському аграрному університеті подав документи на складання вступного магістерського тесту Олексій Васецький.

"Я вирішив особисто прийти, написати заяву на цей тест, бо вважаю, що так зручніше. Навчався я на "Фінанси, банківська справа і страхування"(спеціальність – ред.) і планую також на неї вступати на магістратуру. Готуюся я – просто перечитую свої зошити, напрацювання мої за всі минулі роки навчання", — каже вступник на магістратуру Олексій Васецький.

Тести для вступу на магістратуру: як реєструють охочих на Полтавщині

Цьогоріч через війну в Україні традиційні вступні випробування для бакалаврів скасували. Вони мають складати магістерський тест навчальної компетентності для вступу на спеціальності таких галузей як "Соціальні та поведінкові науки", "Журналістика", "Управління та адміністрування", "Публічне управління та адміністрування", а ще – "Міжнародні відносини". А майбутні магістри за спеціальностями "Право" та "Міжнародне право" мають виконати магістерський комплексний тест.

"Український центр (оцінювання якості освіти – ред.) оприлюднив демонстраційний варіант (тесту – ред.), з яким учасники мають можливість ознайомитися, зайшовши на сайт Українського центру, — пояснює відповідальна за проведення освітніх оцінювань на Полтавщині Наталія Барболіна.

Реєстрація триває із 27 червня до 18 липня. Для цього охочі мають подати у приймальну комісію свої документи.

"Це паспорт, код і диплом бакалавра. Вони можуть прийти у приймальну комісію, заповнити цю заяву, безпосередньо одразу перевірити внесення, правильність даних технічним співробітником. Або ж надіслати на електронну пошту. Це не означає, що вони, власне, в той університет, де реєструвалися, мають потім подавати заяву. Вони можуть це зробити в будь-якому іншому університеті, де їм зручніше, де ближче", — каже відповідальна секретарка приймальної комісії університету Валерія Осташова.

"Це єдина база освіти. Вносимо дані безпосередньо паспортні – дату народження, паспортні дані і далі передаються ці дані до Українського центру оцінювання якості освіти. Далі ми перевіряємо всі ці дані, роздруковуємо реєстраційну карту і роздруковуємо екзаменаційний листочок, з яким цей вступник іде на іспит", — каже секретарка приймальної комісії університету Тетяна Ольшанська.

Самі ж пункти тестування розміщуватимуть у місцях, де є укриття, каже Наталія Барболіна.

"Усі вступники проходитимуть ці тести так само в комп’ютерному форматі у визначених тимчасових екзаменаційних центрах. Є перелік тих пунктів, де можуть проходити ці тести. В тому числі частина місць за межами України", — каже відповідальна за проведення освітніх оцінювань на Полтавщині Наталія Барболіна.

Що відомо: Раніше вступники на магістратуру мали складати єдине фахове вступне випробування та єдиний вступний іспит. Останній з використанням технологій ЗНО уперше впровадили 2016-го року для спеціальності "Право"у п’яти містах країни, зокрема, і в Полтаві. А наступного року вперше організували і єдине фахове випробування. Із 2018-го року розширили перелік спеціальностей, які мають складати ці тести.

Джерело