На сцені драмтеатру у Рівному виступатимуть одесити. Прем'єру вистави "Саша, винеси сміття" за п'єсою Наталки Ворожби мали показати в Одеському муздрамтеатрі ім. Василя Василька. Але через постійні ракетні обстріли півдня України був лише один закритий показ.

Прем'єрний показ "Саша, винеси сміття" пройде у форматі "Театр в укритті", щоб мінімізувати ризики під час повітряної тривоги.

"Вистава, як на мене, так і на одеського глядача, те, що ми бачили, як вони реагують — вона якраз про сьогодення. Це вистава трішки смішна, трішки фантасмагорична, і дуже трагічна. Там буде все: і смішно, і сльози, і все, що завгодно. Це про наших військових, про наше ставлення, яке до них було", — розповідає директорка Одеського муздрамтеатру Юлія Пивоварова.

Прем'єру одеської вистави

За словами головного режисера Одеського муздрамтеатру Максима Голенка, ця п'єса нині дуже актуальна.

"Там третя частина, коли починається війна і Саша повертається з мертвих, і воно не у всіх театрах було зрозуміло, а що, а як. А тепер, коли кажуть про шосту хвилю мобілізації і мертві встають захищати Батьківщину, це працює дуже сильно", — пояснює він.

Виставу покажуть на новій локації Рівненського драмтеатру. Вона розташована під основною сценою і вміщає 60 глядачів.

"Вона на два поверхи нижче укриття, тому насправді від всяких осколків може зберегти, але ви ж знаєте, що сталося з Маріупольським театром. Коли впала така бомба на сам театр, то там і укриття не допоможе", — додає директор закладу Володимир Петрів.

Актор Олександр Самусенко, який виконує головну роль у виставі, розповів про реакцію військового, який був на закритому показі в Одесі.

"Після цієї вистави не складний грим, але досить брудний. Відмившись, я вийшов і до мене підходить людина... чесно, я ніколи не бачив, мабуть, таких щирих очей. Він морпіх, тисне мою руку, і каже: "Дякую тобі, брате". А в мене такий дисонанс, бо я кажу, що це я тобі, брате, дякую", — каже актор.

Виставу "Саша, винеси сміття" покажуть 28 та 29 червня.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Джерело