Людей, котрі, маючи статус безробітного, не змогли знайти роботу упродовж тридцяти днів, залучатимуть до суспільно-корисних робіт. Їм виплачуватимуть мінімальну заробітну плату у шість з половиною тисяч гривень. Про це Суспільному розповіла очільниця Житомирського обласного центру зайнятості Галина Корінна.

За її словами, людям, які не знайдуть роботу, пропонуватимуть попрацювати на розборі завалів, будівництві, благоустрої, ремонтних або сільськогосподарських роботах. За це вони отримуватимуть мінімальну зарплату у сумі шести з половиною тисяч гривень. Гроші виплачуватимуть через центр зайнятості.

"Обласним військовим адміністраціям доручено розглянути і затвердити перелік суспільно-корисних та громадських робіт. Ми можемо проплачувати 50 на 50, тобто 50 відсотків буде сплачувати місцева громада, інші 50 відсотків сплачуватиме служба зайнятості. Все буде залежати від тих чи інших робіт, які будуть затверджені органами місцевого самоврядування" – каже Галина Корінна.

6 500 гривень для тих, хто не знайшов роботу – кому на Житомирщині виплачуватимуть

На кожній території місцева влада сама вирішуватиме, яку кількість безробітних треба взяти на роботу і на яких об’єктах вони працюватимуть.

У Житомирському міському центрі зайнятості на офційному обліку стоять півтори тисячі безробітних. Олена – одна з них. Через війну жінка переїхала з Донеччини в Житомир і тепер упродовж двох місяців шукає роботу.

"Довелося стати на облік у центр зайнятості в пошуках роботи, щоб не залишатися без грошей, – говорить Олена. – Якщо держава у такому разі все одно платить навіть мінімальну заробітну плату, то це хоч якісь засоби для існування. І я дивлюся на це позитивно".

Людмила із передмістя Житомира теж шукає роботу. Каже, що краще отримувати мінімальну зарплату, ніж допомогу по безробіттю.

"Якщо через 30 днів не знайдеш роботу, то будуть виплачувати "мінімалку" – це нормально. Зараз таке життя, що хоч би "мінімалку" отримувати", – розповідає Людмила.

Наразі в області майже 14 тисяч людей, які зареєстровані у центрах зайнятості. Деяких залучатимуть розбирати завали будинків, зруйнованих російськими військами. Таких будівель в області 2 657.

Читайте також 26 червня: ранкові повітряні тривоги на Житомирщині. Що відомо. Зранку 25 червня Житомирщину обстріляли з боку Білорусі трьома десятками ракет. Учні розбомбленого житомирського ліцею №25 вчитимуться у приміщеннях різних закладів. У Житомирі вирощують маскувальні трав’яні килими для військових. Патріотичні коти на футболках: дев’ятирічний школяр з Житомира Прохор Кульбіда створює авторські принти.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело