25 червня в Черкасах просто неба відбулася акція "Бібліокафе на Хрещатику". Там презентували книги, зустрічалися з митцями, а також гралися — відбулися вікторини та забавлянки.

На період воєнного стану бібліотеки стали осередками інформаційної культури та організаторами дозвілля мешканців, щоб відволікти їх від війни та зняти психічне навантаження, розповіла директорка Черкаської міської централізованої бібліотечної системи Олена Шор.

На вулиці Хрещатик перед Центральною міською бібліотекою імені Лесі Українки розгорнули кілька локацій. Була імпровізована сцена для презентацій та музичних виступів. Бібліотекарі проводили майстер-класи з виготовлення іграшок та сувенірів. Працював ярмарок виробів народного мистецтва. Все це в межах літньої акції "Бібліокафе на Хрещатику".

Зустрічі з митцями та забавлянки: в Черкасах провели акцію

Її започаткували влітку 2022 року. "Бібліокафе на Хрещатику" організовують щосуботи від початку червня. Це новий проєкт. І цього разу в його межах була четверта зустріч із митцями, розповіла провідна бібліотекарка відділу обслуговування користувачів Центральної міської бібліотеки імені Лесі Українки Лариса Гаврилюк.

"Протягом червня у нас відбувається літня акція «Бібліокафе на Хрещатику». Ми проводимо її вчетверте. Але це вже фінальний раз, бо у зв''язку з воєнними подіями маємо завершувати акцію. Це популяризація діяльності бібліотек та літераторів, з якими ми співпрацюємо. Весь цей захід ми проводимо у співпраці з дитячими музичними школами, художньою школою, Центром дитячої та юнацької творчості. Майстри, яких ми також запрошуємо, створюють атмосферу", – розповіла бібліотекарка.

Цього разу організатори підготували кілька мистецьких зустрічей. Зокрема, з поетесою-аматоркою Світланою Забіякою-Коваль, з актором Черкаського музично-драматичного театру Олександром Новаченком. Була презентація робіт професійної фотографині Світлани Сухомлин.

Черкаська поетка, перекладачка Ганна Клименко-Синьоок презентувала свою книгу "Меседжі кави й каменю". Її присвятила пам'яті своїх батьків, розповіла письменниця.

"Це моя сьома книга. У мене було п'ять збірок оригінальних поезій. А шоста – це була книга україномовних перекладів. Книга «Меседжі кави й каменю» для мене дуже дорога, оскільки я її присвятила пам'яті моїх батьків: мами Ніни Іванівни й тата Андрія Федоровича. Книга перебувала у видавничій роботі впродовж двох років. Кілька поезій писані на початку карантину. А загалом це світлі поезії, попри біль втрати. У наш бентежний час це теплі, світлі і щирі твори", – пояснила авторка.

Працювали фотозона та книжкові інсталяції. Відбулася вікторина на знання пам'ятників Черкас.

Черкащанка пані Божена є постійною відвідувачкою Центральної міської бібліотеки. Вона розповіла, що, крім читання книг, її цікавлять культурно-просвітницькі події, які проходять в стінах бібліотеки. Цього разу жінка вирішила відвідати "Бібліокафе на Хрещатику".

"У Черкасах я з 1969 року. Понад 15 років я на пенсії і шукаю, куди можна ходити. Я три роки відвідувала заняття при бібліотеці для людей старшого віку. Мені цікаві їхні заходи. Я провела для них заняття з обплітання писанок. Сьогодні мене зацікавила вікторина. Треба було впізнати пам'ятники Черкас", – розповіла пані Божена.

Завідувачка бібліотеки-філії № 4 для дітей Черкаської міської центральної бібліотечної системи Наталія Литвиненко розповіла: вони провели для юних відвідувачів майстер-класи з виготовлення іграшок та сувенірів.

"Сьогодні був майстер-клас із виготовлення ведмедика з губки. Ще виготовляли вишиванки, оригамі. За бажанням відвідувачів можемо зробити кошик із квітами з паперу. Виготовляли прикраси. Ми прагнули хоч на хвилину людям створити настрій. Додати чогось світлого і доброго", – пояснила пані Наталія.

11-річний Тимур, учень Черкаської школи № 27, виготовляв ведмедика на подарунок мамі.

"Я хочу зробити ведмедика з губки та вишиванку на подарунок мамі і для себе", – сказав хлопець.

За словами директорки Черкаської міської централізованої бібліотечної системи Олени Шор, такі події відволікають людей від думок про війну, а бібліотеки демонструють свою діяльність у період воєнного стану.

"На період воєнного стану бібліотеки стали справжніми осередками інформаційної культури та організаторами дозвілля мешканців, щоб відволікти їх від війни та зняти психічне навантаження. Ми запроваджуємо заходи розважального характеру. Ми ознайомлюємо наших користувачів із новинками літератури", – розповіла директорка.

Олена Шор пояснила, що в період воєнного стану фонди бібліотек очищають від книг російських авторів та видавництв, які підтримали агресію Росії, роблять це за рекомендаціями міністерства культури та інформаційної політики. Також бібліотеки займаються волонтерською діяльністю, зокрема, працівники плетуть маскувальні сітки та збирають україномовну літературу для переселенців.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Зцілення мистецтвом та підтримка ЗСУ: в Черкасах відбувся доброчинний концерт українського романсу У Черкасах світлярка навчає дітей-переселенців фотографувати тварин

Джерело