17 червня на площі біля Черкаського обласного краєзнавчого музею відбувся концерт української ліричної пісні у виконанні черкаської бандуристки Олесі Бойко. Вона організувала його з доброчинною метою: на підтримку Збройних Сил України.

Допоміг в організації концерту Черкаський краєзнавчий музей. Співробітники надали технічну допомогу, артистка подбала про мистецьку частину. Втім мета була єдина — зібрати кошти на потреби українських військовослужбовців, які нині на передовій, пояснила директорка Черкаського обласного краєзнавчого музею Ірина Собко.

Струни чіпляли душу і серце: черкаська бандуристка організувала концерт на підтримку ЗСУ

"У зв’язку з тим, що воєнний стан музей працює в обмеженому режимі, ми не проводимо великих публічних заходів. Ситуація в державі спонукає нас до того, щоб ми всіма можливим методами наближали нашу перемогу. Ми біля входу в музей поставили скриньку на підтримку ЗСУ. Час іде, війна затягується, люди не мають особливо великих коштів, люди втрачають роботу, але навіть гривня, десять гривень будуть допомогою нашим військовим", — розповіла Ірина Собко.

Музикантка Олеся Бойко про сольний концерт мріяла давно, але зважилася після закордонної поїздки, яка була у воєнний період.

"Я давно мріяла про такий сольний концерт. У мене були виступи в Черкасах, були спільні з тріо «Вербена», а отак, щоб я одна, не було. Нещодавно приїхала з Варшави, відновлювалася і нарешті зважилася. А вийшло все випадково: я зайшла в музей дізнатися про костюми. Тоді ми з директоркою дійшли спільною думки, що я можу в них зробити цей концерт. Вони надають апаратуру", — розповіла пані Олеся.

Читайте також: Джаз просто неба: в Черкасах відбувся концерт на підтримку ЗСУ

Передісторією до черкаського вуличного концерту були виступи просто неба в Польщі.

"Це відбувалося у Варшаві. На площі, в Старому Місті (ред. — найстаріший історичний район Варшави). Це дуже гарна площа. Там зазвичай багато туристів їздить, людей ходить. Я люблю подорожувати, і в мене була давня мрія — поїхати з бандурою і в красивому місті надворі пограти для людей. У своє задоволення. І так склалися обставини, що я поїхала до Варшави й одного вечора спонтанно вирішила поїхати на площу пограти (інструмент я взяла за кордон із собою). Люди виходили з темряви, збиралися групами, були оплески, після гри були знайомства, запрошення на концерти, на прийом послів. І нині на мене чекають у Варшаві", — розповіла бандуристка.

Поїздка до Варшави не була запланованою, втім надихнула її на волонтерство.

"Там, у Варшаві, бандуру сприймали як національний інструмент, підходити, співчували, розпитували. У Варшаві були доброчинні концерти на підтримку України, в яких я брала участь", — пояснила Олеся Бойко.

Читайте також: За кожен день оборони "Азовсталі": черкасець пройшов пішки 83 кілометри, щоб підтримати бійців

У Черкасах музикантка дізналася про те, що колега збирає допомогу на передову і вирішила доєднатися.

"Колега з музичної школи збирає кошти. Її син воює на передовій. Там підрозділ. Їм потрібний одяг, головні убори, плитоноски. На роботі ми на цю роту збираємо кошти. Я подумала, що це моя колега, і я знаю, куди ці кошти підуть, хлопці потребують, вони снайпери. Це прикордонна комендатура швидкого реагування 24-го прикордонного загону імені Героя України старшого лейтенанта Вячеслава Семенова, окремий бойовий підрозділ — відділення снайперів. І я вирішила ще і так допомогти — організувати концерт на їхню підтримку".

Концерт відбувся перед краєзнавчим музеєм. У програмі були твори української естради та української класики. До участі Олеся запросила віолончелістку:

"Родзинкою є те, що я знайшла віолончелістку. (У мене вже був проєкт бандури з віолончеллю. Але та віолончелістка нині за кордоном.) Мені дуже подобається ця співзвучність інструментів. Я до неї звернулася. Її звати Вікторія Ганжа, вона з Черкас. Вона прийшла, ми порепетирували. Сподобалося її звучання і те, як вона володіє інструментом. Я їй запропонувала участь".

У концерті взяли участь Олесині учні: Софія Косюченко, Микола Щельніков, Маргарита Ковальська та Євгенія Бакай.

"Я не лише артистка, а працюю викладачкою в Черкаській другій музичній школі, передаю свій досвід діткам. Я вирішила зробити не весь концерт із ними, а декілька пісень додати. Зокрема моя учениця Софія віршем розповідала про Україну, а я грала на бандурі", — розповіла бандуристка.

За словами Олесі Бойко, бандура — особливий для неї інструмент.

"Для мене він особливий. Це — справа всього мого життя. Я з семи років почала грати на цьому інструменті. Маленькою мене мама завела в музичну школу і сказала, що гратиму на бандурі. Вибір був мамин, але коли викладач мені зіграла, я закохалася з першого звуку, хоча він був важкий для мене, здавався таким великим. Я вирішила, що буду на ньому грати. Він зачепив струни душі й серця своєю мелодійністю".

Пані Тетяна – мама учасниці концерту Софії Косюченко прийшла, аби доєднатися до доброчиннного концерту.

"Софійка – першокласниця, їй сім років. Рік займається в музичній школі вокалом та навчається грати на бандурі. Вона в нас співуча дівчинка. Сьогодні Софійка виступала разом зі своєю викладачкою Олесею Бойко, яка і запросила на доброчинний концерт. Втім сьогодні донька не грає, а співає пісень і розповідає віршик. Ми на такі свята зазвичай одягаємо вишиваночку", – розповіла пані Тетяна.

Софійка декламувала вірш про Україну:

"Я розповідала віршик про Україну. Дуже гарний. Я розповідала під бандуру. Бандуру обрала, бо мені подобається її звук. Співати люблю від народження. Віршики легко вивчаю. Вчимо з мамою".

Пані Наталія приїхала з онукою Маргаритою Ковальською з села Чорнявка, що в Черкаському районі. Дівчинка також виступала разом зі своєю викладачкою Олесею Бойко.

"Ми приїхали з Чорнявки: там проживаємо. Онуку возимо в Черкаси на навчання в музичній школі. Онука сьогодні грала на бандурі – вона рік опановувала цей музичний інструмент.

Я слухаю пісні. Вони мене так розтривожили, що сльози на очах. Я сама не співаю, а українські пісні дуже люблю. Всі ці події теперішні і ця музика... немає слів просто. Коштами долучилися до підтримки захисників", – прокоментувала жінка.

Семирічна бандуристка Маргарита розповіла, що до участі готувалася, їй також допомагали в цьому рідні, зокрема, мама з хрещеною заплели багато косичок. Своїм виступом дівчинка залишилася задоволена, хоч і було трохи важко:

"Бандура красиво звучить. Інструмент важкенький. Своєї бандури немає, хотіла, щоб була своя. Коли ми готувалися до концерту, мама і хрещена заплели мені багато косичок. Я репетирувала пісні, які я буду грати. Виступати було важкенько, але не хвилювалася.

На концерт зібралися люди, які знають учасників і прийшли почути й побачити їхні виступи, а також ті, які побачили анонси доброчинної події і захотіли допомогти армії.

Черкащанка Валентина Шляхова завітала на концерт випадково і не пожалкувала, отримала задоволення від виступів:

"Я завжди сюди, на Пагорб Слави ходжу гуляти. Зайшла випадково. І дуже рада. Сьогодні мені пощастило побувати на заході, яким я дуже вражена, приголомшена його призначенням. Це захід задля підтримки наших Збройних Сил. Тут прийшли обдаровані жінки, які займаються пісенною творчістю. Вони проводять концерт для тих, хто готовий підтримати Збройні Сили України".

Охочі клали гроші у скриньку на підтримку для ЗСУ.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також "Вишиваємо перемогу": у Черкасах під час фотосесії збирали гроші для ЗСУ Мистецтво задля допомоги: черкаська поетеса презентувала збірку У Черкасах провели доброчинний комедійний вечір на підтримку ЗСУ 25 пісень із 24 областей і Криму: в Черкасах відбувся "Квартирник в укритті" на підтримку армії Допомога азовцям: у Черкасах Саша Чемеров із джазменами зіграли концерт в укритті

Джерело