Три тисячі вісімсот пасік станом на 18 червня зареєстрували у Черкаській області. Втім у тисячі з них відсутній ветеринарно-санітарний паспорт. Які переваги пасік, що мають цей документ, пояснив заступник начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Віктор Маламуж.

"Будь-який власник цього документу має перевагу в тому, що матиме право реалізовувати продукцію бджільництва. Тобто, це у тому випадку, якщо є паспорт, в якому будуть всі відповідні ветеринарно-санітарні відмітки, обробки, дослідження", пояснив Віктор Маламуж.

Ветеринарно-санітарний паспорт пасічників: для чого потрібен та як оформити. Пояснення черкаського фахівця

З його слів, такий паспорт оформлюється у момент подачі заяви на його отримання:

"Паспорт видається того ж дня, коли оформлюється заява. Втім паспорт заповнює сам власник і підписує, лише подає нам на реєстрацію. Наша служба реєструє дає спеціальний номер цього документа і видає власнику".

Можуть відмовити, у такому разі протягом одного дня повинна служба має повідомити про причину відмови, додав фахівець. Пасіку слід реєструвати за місцем проживання власника пасіки.

Де зареєструвати

У Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у вашому регіоні.

Які документи потрібні

Заява про реєстрацію пасіки від власника пасіки або уповноваженої ним особи в день звернення та засвідчена заявником копія паспорта пасіки.

Інформація про реєстрацію пасіки вноситься до журналу обліку пасік, який ведеться органами місцевого самоврядування.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також З міста – в село: переселенка з Донеччини завела господарство на Черкащині Черкаська спортсменка виборола "золото" на турнірі з боксу у Європі "Руки є, бракує тканини": черкаська дизайнерка шиє форму для військовослужбовців

Джерело